“Татар-Информ” мәгълүмати агентлылыкта пресс-конференция узды.

2018 елның 16 гыйнвары, сишәмбе

Бүген “Татар-Информ” мәгълүмати агентлылыкта  Татарстан Республикасының Биологик ресурслар буенча дәүләт комитетының эшчәнлеген алып бару сораулары буенча пресс-конференция узды. Комитеттан Пресс –конференциягә Чиспияков Ринат Электронович һәм Мутахаров Радик Мансурович  бардылар.

Конференция барышында  “ Чөгә балыгының уылдык чәчү урыны” һәм “ Мишә елгасы тамагы”тыюлыкларын оештыру юлы белән, аерым саклана торган табигый территорияләр челтәрен киңәйтү,ау этләре өчен сынау станцияләре оештыру, Татарстан Республикасы территоряисендә дуңгызларның Африка чумасы һәм котыру авыруы белән көрәшү,  хайваннар дөньясын куллану өлкәсендә бозулар белән көрәшү сораулары ачыкланды. Шулай ук Комитет хезмәткәрләре  белән журналистларның сорауларына җаваплар бирелде.

Конференциянең фото-материалларын Пресс-хезмәт →Фоторепортажлар бүлегендә карарга була.