Удмурт республикасында татар бәйрәме “Сабантуй-2018”

2018 елның 25 июне, дүшәмбе

23 июнь көнне Дәүләт комитеты рәисе Ф.С. Батков, Татарстан Республикасының рәсми вәкиле дәрәҗәсендә, Удмурт  республикасының Воткинск шәһәрендә  уздырылган “Сабантуй-2018”  бәйрәмендә  шәхси катнашты. Бәйрәмдә татар республикасын шулай ук Габитов Руслан җитәкчелегендәге “Риваять” исемле төрек этика һәм һөнәрчелек ансамбле күрсәтте.

Сабантуй, шәһәр Башлыгы А.В. Заметаев булышлыгы белән, идарә Рәисе Р.М. Фатхуллин битендә, Воткинск автономия татарлары белән оештырылды.

Федор Сергеевич Удмурт  республикасы халкын Россия Федерациясенең  барлык төбәкләрендә, ә шулай ук  якын һәм ерак чит илләрдә билгеләнә торган, традицион Татар халык бәйрәме “Сабантуй – 2018” белән котлады һәм Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миннихановның ватандашларына бәйрәм мөрәҗәгатен укыды.

Бәйрәм дәртләндергеч чыгышлар белән үтте. Анда төрле иҗат коллективлары чыгыш ясады, ә шулай ук «бумада көрәш», « вертикаль баганадан менү»  шикелле балалар һәм зурлар өчен төрле  ярышлар уздырылды.

Бәйгедә җиңүчеләренә кыйммәтле бүләкләр бирелде.