2018 елның җәйге -көзге ау чорында тынгылык көннәре

2018 елның 16 августы, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасының Биологик  ресурслар буенча дәүләт комитеты хәбәр итә: Татарстан Республикасы Президентының  26.07.2018 елдан  ПУ-541 номерлы боерыгы белән,  аерым саклана торган федераль әһәмияттәге табигый территорияләрдән кала (Татарстан Республикасы Президентының 12.04. 2013 елдан УП-303 номерлы боерыгы),  Татарстан Республикасы территориясендәге аучылык биләмәләрендә аулау  параметрларына үзгәрешләр кертелде.

2018 елның каурыйлы киекләргә җәйге-көзге ау чоры, сентябрьнең беренче шимбәсеннән сәгать 17.00 башланачак (01.09.2018 ел).  Җәйге-көзге ау чоры башыннан алып, беренче һәм икенче сишәмбе, чәршәмбе һәм пәнҗешәмбе тынгылык көннәре булып билгеләнде.

Боерыкның тексты белән Комитетның рәсми сайтында  «Норматив-хокукый актлар» бүлегендәге «Документлар» бүлекчәсендә танышырга мөмкин.