Азнакай районында «Урман атналыгы».

2018 елның 21 сентябре, җомга

ТР Биологик ресурслар буенча дәүләт комитетының «Чатыр-Тау» тыюлыгы хезмәткәрләре «Урман атналыгы» республика табигатьне саклау акциясендә катнаштылар.

Сотрудники заказника совместно с учащимися средних общеобразовательных школ №1, №9 г. Азнакаево, эко-активистами   очистили от сухостоя, твердых бытовых отходов более 5 га леса. Юные защитники природы с энтузиазмом собирали мусор в мешки, который вывозился в полигон ТБО.

Азнакай муниципаль районының аеруча саклана торган табигый территориясен - «Чатыр-Тау " комплекслы профильле региональ әһәмияттәге дәүләт табигый тыюлыгының урман массивын чистарту буенча санитар чаралар үткәрелде. Тыюлык хезмәткәрләре, Азнакай шәһәренең 1, 9 нчы урта гомуми белем бирү мәктәпләре укучылары, эко-активистлар белән берлектә, 5 гектардан артык урманны коры-сарыдан, каты көнкүреш калдыкларыннан чистарттылар. Яшь табигать сакчылары энтузиазм белән каты көнкүреш калдыкларны  зур капчыкларга җыйдылар. Аннары  алар чүп полигонына чыгарылды.

Әлеге табигать саклау чаралары экологик балансны саклау өчен, шулай ук тыюлык территориясендә биологик төрлелекне саклау һәм торгызу өчен юнәлтелгән.