Татарстан Республикасы Биологик ресурслар буенча дәүләт комитетында коррупция чагылышлары турындагы хәбәр итү өчен "Ышаныч телефоны"

Татарстан Республикасы Билогик ресурслар буенча дәүләт комитетында «ышаныч телефоны» эшли: (843) 211 73 81, аның буенча Сез коррупция юнәлеше фактлары турында мәгълүмат (ришвәт алу очракларында, дәүләт хезмәтләрен күрсәткән өчен түләүнең хокуксыз таләпләрендә һ.б.) калдыра аласыз.

«Ышаныч телефоны» оператор тарафыннан хәбәрләрне турыдан-туры кабул итү режимында эшли.

“Ышаныч телефоны” буенча гражданнарның хәбәрләрен кабул итү, коррупция һәм башка хокук бозуларга профилактика алып бару  өчен  җаваплы зат тарафыннан эш вакытыныда (дүшәмбе-пәнҗешәмбе 9.00 дән 18.00 сәгатькә кадәр, җомга 9.00 сәгатьтән 16.45 сәгатькә кадәр, 13.00-13.45 сәгатьтән тәнәфес) 211 73 81 телефоны буенча гамәлгә ашырыла.

Татарстан Республикасы Биологик ресурслары буенча дәүләт комитетының 2018 елның 29 гыйнварындагы 24-од номерлы боерыгы нигезендә, коррупция һәм башка хокук бозуларга профилактика ясау өчен җаваплы зат итеп, дәүләт хезмәте һәм кадрлар секторы мөдире Филиппова Оксана Александровна билгеләнде (элемтә өчен телефон 211 73 81, Оksana.Filippova@tatar.ru).

2019 ел:

I квартал – Дәүләт комитетына коррупция очраклары турында хәбәрләр килмәде