ТР Биоресурслар буенча дәүләт комитеты һәм авыл җирлеге администрациясе хезмәткәрләре «Зөя буйлары» заказнигында генераль җыештыру уздырдылар

2023 елның 22 августы, сишәмбе

ТР Биоресурслар буенча дәүләт комитеты хезмәткәрләре көн саен аеруча саклана торган табигый территорияләрне саклауга һәм аның эшләвенә юнәлдерелгән чараларны гамәлгә ашыру буенча зур эш алып баралар.

Еш кына аны оештыруда район һәм авыл җирлекләре администрацияләре хезмәткәрләре ярдәм итә. Бу юлы «Зөя буйлары» заказнигы хезмәткәрләренә ярдәмгә Буа районы Мөкерле авыл җирлеге администрациясе белгечләре килде.

Бергәләп алар заказник территориясендә тәртип урнаштырдылар, анда яшәүчеләр калдырган чүп-чарны җыйдылар. Пластик шешәләр һәм капчыклар бик еш очрый. Алар табигатькә зур зыян сала.

Катнашучылар әйтүенчә, мондый чаралар җәмәгатьчелекне әлеге проблемага җәлеп итүгә юнәлдерелгән. Һәм бары тик тирә-юньдәге дөньяга битараф булмаган мөнәсәбәт һәм һәркемнең шәхси өлеше генә аны хәл итүдә ярдәм итәчәк.