май, 2023 ел
дүшәмбе

Лениногорск районында А.И. Щеповских исемендәге комплекслы профильле төбәк әһәмиятендәге «Дала» дәүләт табигать заказнигы территориясендә һәр елны үткәрелә торган якындагы районнарның экологик-агарту эшенә багышланган республика семинары узды.

март, 2023 ел
дүшәмбе

Түбән Камада кыргый хайваннарны кышкы исәпкә алу буенча мәктәп укучылары арасында «Мин – эзтабар» муниципаль бәйгесенә йомгак ясалды. Чара Балалар экология-биология үзәге белән берлектә оештырылды.

декабрь, 2022 ел
дүшәмбе

Укучылар «Мин һәм Кызыл китап» дип исемләнгән республика балалар кул эшләре конкурсында җиңүчеләрнең яңартылган күргәзмәсендә булдылар.

июль, 2022 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасы Биоресурслар буенча дәүләт комитеты халыкның экологик культурасын һәм грамоталылыгын күтәрү буенча актив эш алып бара. Әлеге эш кысаларында ведомство белгечләре тарафыннан экологик белем бирү буенча эш алып барыла, шулай ук аеруча саклаулы табигать территорияләренә экскурсияләр оештырыла.

июнь, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Биоресурслар буенча дәүләт комитеты үсеп килүче буынның экологик культурасын һәм грамоталылыгын күтәрү буенча актив эш алып бара. Әлеге эш кысаларында ведомство белгечләре тарафыннан балалар бакчаларында тәрбияләнүчеләр һәм мәктәп укучылары арасында чаралар оештырыла.

май, 2022 ел
сишәмбе

Арча районында «Җир Хартиясе кысаларында заманча социаль-экономик системаларның экологик куркынычсызлыгы»дигән республика фәнни-гамәли конференциясе булып узды. Чарада «Ашыт» дәүләт табигать тыюлыгы белгечләре, шулай ук Арча, Биектау, Теләче, Саба, Балтач һәм Сарман районнары педагоглары катнашты.

чәршәмбе

Теләче районында экологик белем һәм тәрбия мәсьәләләре буенча “Безнең тирәдәге экология:студентларның, укучыларның тикшеренүләре һәм проект эшчәнлеге” дигән Бөтен Россия фәнни-практик конференция узды.Чарада “Ашит” дәүләт тыюлыгы белгече Рәшит Ахмәтҗанов, шулай ук ​​Арча, Балтач, Балык Бистәсе, Саба, Яшел Үзән, Теләче, Кукмара, Чүпрәле, Чиремшән, Мамадыш районнарының, Мәскәү өлкәсе,  Мари Эл, Казахстан һәм Төркмәнстан республикаларының укытучылары катнашты.

дүшәмбе

Әлмәт шәһәрендә  “Нефтьчеләр һәм төбәкчеләр тарихи- мәдәни мирасны барлау, торгызу юлында“ дип исемләнгән фәнни – гамәли конференция узды.

пәнҗешәмбе

Әлмәттә «Җир энҗесе»дигән экологик семинар узды. Чарада А. И.Щеповский исемендәге «Дала» дәүләт комплекслы табигать тыюлыгы башлыгы Фәрит Динмөхәммәтов, педагоглар, тәрбиячеләр, ата-аналар һәм балалар бакчаларында тәрбияләнүчеләр катнашты.

дүшәмбе

Татарстан Республикасы Биоресурслар буенча дәүләт комитеты тарафыннан табигать дөньясына сак караш үстерү буенча актив эш алып барыла. Әлеге эш кысаларында ведомство белгечләре тарафыннан балалар бакчаларында тәрбияләнүчеләр һәм мәктәп укучылары арасында төрле чаралар оештырыла.