Татарстан Республикасы Биоресурслар буенча дәүләт комитеты «Цифрлы үрләр 2021»премиясендә катнашырга чакыра

2021 елның 9 ноябре, сишәмбе

Татарстан Республикасы Биоресурслар буенча дәүләт комитеты 2022 елның гыйнварында Гайдар форумы кысаларында «Цифрлы үрләр 2021»IT - проектлар премиясенең финалы булачагын хәбәр итә.

Премия бизнесның нәтиҗәлелеген күтәрүне, дәүләт структуралары эшчәнлеген камилләштерүне, шулай ук кеше тормышының социаль аспектларын үстерүне тәэмин итә торган IT-инструментларны эшләүчеләр арасында конкурс рәвешендә билгеләнгән. Премияне оештыручылар - «Россия Федерациясе Президенты каршындагы Россия халык хуҗалыгы һәм дәүләт хезмәте академиясе» ЮҺБ ФДБМУ һәм Россия Федерациясе Цифра министрлыгы.

Конкурста Россия Федерациясендә теркәлгән физик һәм юридик затлар катнаша ала. Чарада катнашу бушлай.

Гаризалар түбәндәге номинацияләр буенча билгеләнде:

- Мәктәптә белем алу өчен иң яхшы ИТ-чара;

- Югары белем бирү өчен иң яхшы ИТ - чара;

- Өстәмә белем бирү өчен иң яхшы ИТ-чара;

- Сәламәтлек саклау өчен иң яхшы ИТ-чара;

- Транспорт өчен иң яхшы ИТ-чара;

- Уңайлы  һәм куркынычсыз тормыш өчен иң яхшы ИТ - чара;

- Акыллы шәһәр өчен иң яхшы ИТ-карар;

- Кече бизнес өчен иң яхшы ИТ-карар;

- Иң яхшы дәүләт хезмәте;

- Энергетика өчен иң яхшы ИТ-карар;

- Цифрлаштыруның таянычы.

Нигезләмә белән танышырга һәм катнашу өчен гариза бирергә https://digital-summit.ru/ рәсми сайтта була. Гаризалар 2021 елның 23 декабренә кадәр кабул ителә.

Җиңүчеләр һәм лауреатлар үзләренең реклама материалларында һәм маркетингларында «Цифрлы үрләр» логотибын куллану хокукын, шулай ук премиянең партнерлары – эш басмаларыннан мәгълүмати ярдәм алачак.