Хайваннар дөньясын саклау өлкәсендә инновацион технологияләр кертү үзәге ял көннәрендә мараллар белән аралашырга тәкъдим итә

2021 елның 2 ноябре, сишәмбе

Шәһәр ыгы-зыгысыннан табигатькә мараллар янына бару - киләсе бәйрәм көннннәрен хайваннар компаниясендә үткәрү өчен менә дигән ысул. Бу туристик объектның Татарстанда тиңнәре юк.

Ферма урман эчендә урнашкан, бу кыргый табигать дөньясына тулысынча чумарга мөмкинлек бирә.

Мараллар рационына бодай, фураж, солы, арыш керә - чөнки урмандагы азыктан алына торган витаминнардан тыш, ашлыктан керә торган энергия дә кирәк.

Ферманың төп яшәүчеләреннән тыш, матур һәм хәрәкәтчән фазаннар, мамыклы һәм күңелле йорт куяннары, шулай ук кыргый үрдәкләрне дә күзәтергә мөмкин. Куяннарны ашатырга һәм хәтта кулга алырга да була. Алар яхшы һәм йомшак.

«Марал фермасы»на экскурсия өлкәннәргә дә, балаларга да ошаячак!

Ә тиздән биредә табигый бәла-казаларда зыян күргән кыргый хайваннарны дәвалый башлаячаклар. Җәнлекләргә һәм кошларгә ярдәм күрсәтеләчәк. Шартлар табигый мохиткә якынайтылачак.

«Марал фермасы»на үз автомобилең белән барып җитәргә мөмкин: навигаторда «Татарстан Республикасының Яшел Үзән районы Норлат авылы»н кертергә. Алга таба «Марал фермасы» күрсәткечләренә карап барырга.

Билетлар кассаларда һәм сайте ООО «КАССИР.РУ Поволжье» сайтында сатыла.