Балтач районында һәвәскәр балыкчылар арасында кышкы ярыш

2019 елның 27 феврале, чәршәмбе

Татарстан Республикасындагы Балтач районының Норма авылы янындагы сулыкта һәвәскәр балыкчылар арасында кышкы ярыш узды.

Балыкчылар киләсе номинацияләр буенча көч сынаштылар:

- иң беренче балык тоткан балыкчы;

- иң зур балык тоткан балыкчы;

- иң күп балык тоткан балыкчы;

- иң яшь балыкчы;

- иң өлкән балыкчы;

- балыкчы хатын-кыз;

- бозны иң тиз бораулаучы;

- ерактан килгән балыкчы.

2 сәгать дәвамында балыкчылар балык тоту буенча осталыкларын күрсәттеләр. Барлык 8 номинация нәтиҗәләре буенча да җиңүчеләр бүләкләнде.

«Балтач» тыюлыгы хезмәткәрләре, җирле сулыкларның күптөрлелеген һәм чисталыгын саклау буенча ярдәм күрсәткән өчен, түбәндәге балыкчыларны бүләкләр һәм тыюлык дипломнары белән бүләкләделәр: Хәбибуллин Р. С., Гәрипҗанов А. С., Зыятдинов М. И., Һәдиев Х. Г., Шәрипов И. Р.

Чара ахырында барлык катнашучыларны балык ашы, чәй һәм коймак белән сыйладылар. Чараны оештыручылар: «Балтач» тыюлыгы, «Хыял» яшьләр үзәге муниципаль бюджет учреждениесе, социаль челтәрләрдәге «Балыкчылар» һәм «BaltasiFishing»төркемнәренең администраторлары.