Ана пошины үтергән браконьерлар белән хокук саклау органнары шөгыльләнәчәк

2020 елның 21 августы, җомга

Биоресурслар буенча дәүләт комитеты инспекторларының һәм аучылык хуҗалыгы егерьларының пландагы рейды җинаятьне кайнар эзләр буенча ачарга мөмкинлек бирде. Татарстанның ике кешесе Әлмәт районының Бута-Чешмә аучылык хуҗалыгы территориясендә законсыз рәвештә биоресурсларны тотты. Аткан тавышны ишеткәч, инспекторлар урман массивын җентекләп карап чыктылар, аның барышында УАЗ автомобилен таптылар. Дәүләт комитеты вәкилләрен күргәч, шофер машинага утырып качып китәргә тырышты. Эзәрлекләү барышында машинаны туктата алдылар. Ерак түгел пошиның сөякләре һәм тиресе табылды. Браконьерлар үз гаебен таныды.
Урынга оператив төркем чакырылды, теркәлмәгән корал тартып алынды, материаллар Эчке эшләр бүлегенә тапшырылды. Якынча зыян 400 мең сум тәшкил итте.