Аерым саклана торган табигый территорияләрдә «Татарстанның чиста урманнары» акциясе

2019 елның 27 мае, дүшәмбе

“Кичкетаң” тыюлыгы белгечләре “Татарстанның чиста урманнары” табигатьне саклау республика акциясенең язгы этабында актив катнашалар. Әлеге акция кысаларында урманнарны каты коммуналь калдыклардан чистарту, коры-сарыдан һәм ауган агачлардан чистарту, шулай ук аншлаглар һәм мәгълүмати щитларны ремонтлау һәм төзекләндерү буенча чаралар үткәрелә.

Ел саен акцияне үткәрүдә тыюлык хезмәткәрләренә Кичкетаң урта мәктәбенең «ЭкОС» түгәрәгенә (Экология, саклау, коткару) йөрүчеләр булышалар. Алар бу юлы да “Сложный бор” табигать һәйкәлендә  коры ботаклар  җыюга кулдан килгәнчә өлеш керттеләр.

Тыюлык белгече Әлфия Нуриманова балаларга бердәм эшләре өчен рәхмәт белдерде һәм Татарстан Республикасының Биологик ресурслар буенча дәүләт комитетыннан бүләкләр тапшырды.